jakość produktu

Według danych agencji badawczej Nielsen z 2018 roku prawie 60% Polaków przynajmniej raz w miesiącu (lub częściej) korzysta z maszyn vendingowych.

Taki stan rzeczy po części wynika z faktu, iż w ciągu ostatnich pięciu lat automaty sprzedające kawę i różnego rodzaju przekąski, stały się elementem wyposażenia wielu firm oraz miejsc przestrzeni publicznej. Do niedawna główną zaletą maszyn vendingowych był wyłącznie krótki czas trwania zakupu (w porównaniu z tradycyjnym sklepem czy kawiarnią). Obecnie jednak, profesjonalne usługi vendingowe, umożliwiają również zakup wysokiej jakości, zdrowych produktów w automacie.

Maszyny vendingowe, a zdrowie

Raport TNS  – “Slow life i życie w pośpiechu” jasno wskazuje, iż większości Polaków coraz bardziej doskwiera rosnące, szybkie tempo życia. Niestety do czynności wykonywanych w pośpiechu zalicza się również jedzenie. Innym, poważnym problemem jest fakt, iż za produktami spożywczymi dostępnymi “od zaraz” i “na wyciągnięcie ręki” przemawia najczęściej niska jakość.

Zakup w maszynie vendingowej to spora oszczędność czasu. Przed dokonaniem zakupu warto jednak mieć na uwadze również jakość produktu. Częste spożywanie wysoko przetworzonych produktów (wzbogaconych dodatkowo cukrem, solą, konserwantami czy polepszaczami smaku) może nieść ze sobą poważne konsekwencje dla codziennego samopoczucia oraz zdrowia. Do najczęściej wymienianych objawów należą m.in.: słaba kondycja skóry, włosów i paznokci, problemy z pamięcią i koncentracją, podwyższony poziom cholesterolu czy nadwaga i otyłość.

Nie oznacza to jednak, że znalezienie zdrowych produktów w automacie jest niemożliwe. Wzrost świadomości społeczeństwa w związku z racjonalnym odżywianiem, bez względu na szybkie tempo życia, doprowadził do znaczących zmian w branży vendingowej.

Zdrowe produkty w automacie Vemat

fit sałatka

Asortyment dostępny w automatach sprzedających, wielu firm vendingowych to przede wszystkim szybkie i mało zdrowe przekąski lub napoje.

Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku przede wszystkim strategia oraz polityka firmy vendingowej. Oferta Vemat stanowi odpowiedź na wzrastające zainteresowanie zdrowymi, bezcukrowymi czy ekologicznymi produktami. Ponadto, jako firma z wieloletnim doświadczeniem, nieustannie dbamy o jakość serwowanych posiłków – zarówno ciepłych jak i zimnych. Oferowanie świeżych i zdrowych produktów to jeden z priorytetów naszej firmy. Dlatego każdego dnia do automatów Vemat, nasza wyspecjalizowana kadra dostarcza świeże produkty tj. kanapki, zupy czy owoce.

Aromatyczna kawa z automatu – czy to możliwe?

Według przeprowadzanych badań, do najczęściej kupowanych produktów w automatach vendingowych należy bezwzględnie kawa. Ten znany na całym świecie napój z kofeiną ma za zadanie nie tylko pobudzić organizm. Dobra kawa powinna charakteryzować się wyrazistym, aromatycznym smakiem. Niestety automaty z kawą większości firm serwują produkty, które nie łączą tych dwóch cech.

Niestety, dość powszechnym zjawiskiem stało się występowanie w maszynach napojów “kawopodobnych”, co w konsekwencji rodzi negatywne skojarzenia wobec wszystkich propozycji vendingowych. Jednak kawa z automatu może mieć wyśmienity smak i aromat. Kluczowe znaczenie w tym wypadku ma polityka firmy.

Automaty z kawą Vemat stanowią doskonałą alternatywę nie tylko dla substytutów dostępnych w innych maszynach. Jakość kawy jaką kupić można w naszych automatach odpowiada kawie z kawiarni czy restauracji. Jest to możliwe dzięki regularnym i częstym dopełnieniom naszych automatów oraz bardzo dobrej jakości ziaren.

Idealny automat sprzedający do firmy i biura

Od dłuższego czasu maszyny vendingowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu firmach i obiektach przestrzeni publicznej. Do głównych zalet rozwiązań vendingowych zaliczyć należy łatwą obsługę, możliwość indywidualnego dostosowania oferty produktowej oraz niewielkie gabaryty.

Zapraszamy do zapoznania się z naszej oferty. Nasi konsultanci pozostają do Państwa dyspozycji.