worek z kawą

Jak przechowywać kawę?

Jakość ziaren oraz odpowiednia metoda zaparzenia. To bezsprzecznie dwa najważniejsze elementy przygotowania pysznej kawy. Warto jednak zwrócić uwagę, iż mówimy tutaj o przygotowaniu pierwszego (no może kilku pierwszych) kubków lub filiżanek kawy. Co jednak zrobić aby ostatnia filiżanka kawy (z zakupionego opakowania) smakowała tak dobrze jak ta pierwsza?

woda dzbanek

Ile należy pić wody?

Ludzkie ciało składa się w 60% z wody, która jest nieustannie wydalana poprzez np. oddychanie czy pocenie się. Woda bierze udział we wszystkich procesach zachodzących w naszych organizmach, dlatego też jej regularne uzupełnianie stanowi podstawę do zachowania dobrego samopoczucia oraz zdrowia.

hotel

Automaty sprzedające dla hoteli

Długi, dodatkowo opóźniony lot. Po wszystkim, dość długa kolejka do kontroli na lotnisku, a następnie już późnym wieczorem, dojazd do hotelu. Po zameldowaniu się w recepcji, okazuje się, iż restauracja hotelowa jest już zamknięta, a na wyjście do miasta zwyczajnie nie ma juz sił.

Kawa - ciekawostki

Ciekawostki o kawie

Kiedy odkryto kawę, budziła ona skrajne emocje – od zachwytu i ciekawości po nieufność i kontrowersje. Szybko jednak znalazła ona grono zwolenników, którzy pokochali jej smak i właściwości. Dzisiaj picie kawy to codzienna przyjemność milionów ludzi na całym świecie.