lokalizacje

Gdzie postawić automat sprzedający?

Wybór odpowiedniej lokalizacji dla automatów sprzedających to jedna z najważniejszych rzeczy w tym biznesie. Perfekcyjne lokalizacje to miejsca o dużym natężeniu ruchu, bez punktów gastronomicznych oraz sklepów w najbliższym otoczeniu.

dobre espresso

Dobre espresso – co należy wiedzieć?

Espresso – kojarzona przede wszystkim z Włochami, mała dawka bardzo mocnej kawy. Czym jednak jest w istocie? Jak powinniśmy pić espresso, jak ją podawać i jak przygotować espresso w domu? Oto kila podstawowych (ale nie tylko) faktów na temat dobrego espresso.

zegar

O której godzinie najlepiej pić kawę?

Dla wszystkich miłośników kawy odpowiedź będzie jasna – każdego poranka. Miliony polaków nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia od filiżanki ulubionej kawy, która przygotuje umysł i ciało na nadchodzący dzień. Jednak czy ten zwyczaj jest dla nas dobry?

worek z kawą

Jak przechowywać kawę?

Jakość ziaren oraz odpowiednia metoda zaparzenia. To bezsprzecznie dwa najważniejsze elementy przygotowania pysznej kawy. Warto jednak zwrócić uwagę, iż mówimy tutaj o przygotowaniu pierwszego (no może kilku pierwszych) kubków lub filiżanek kawy. Co jednak zrobić aby ostatnia filiżanka kawy (z zakupionego opakowania) smakowała tak dobrze jak ta pierwsza?