lokalizacje

Wybór odpowiedniej lokalizacji dla automatów sprzedających to jedna z najważniejszych rzeczy w tym biznesie. Perfekcyjne lokalizacje to miejsca o dużym natężeniu ruchu, bez punktów gastronomicznych oraz sklepów w najbliższym otoczeniu.

Automaty vendingowe – gdzie postawić?

Ponieważ, wbrew pozorom miejsca te nie są takie oczywiste, w poniższym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na to gdzie postawić automat sprzedający.

mapa

Automat sprzedający w hotelu 

Lobby hotelu czy motelu to bardzo ruchliwe miejsce, gdzie w ciągu dnia pojawiają się czasami setki ludzi. Często są to ludzie, którzy przybyli wprost z długiej podróży oraz pojawiający się o nietypowych porach (kiedy restauracja hotelowa jest już nieczynna, a sklepy w pobliżu zamknięte).

Automat sprzedający w hotelu lub motelu to ogromna zaleta i atut, zarówno dla gości jak i samego obiektu. Dzięki niemu goście hotelowi w szybki i sprawny sposób mogą dokonać małych zakupów (bez konieczności opuszczania hotelu).

Polecamy również artykuł: Automaty sprzedające dla hoteli

Warto zauważyć, iż popularność maszyn sprzedających w obiektach hotelowych w ostatnich latach nieustannie wzrasta.

Apartamentowce

Sporą część branży turystycznej i noclegowej stanowią apartamenty do wynajęcia. Często całe piętra lub nawet kamienice składają się wyłącznie z mieszkań przeznaczonych na wynajem krótko terminowy.

Podobnie jak w przypadku hoteli, umieszczenie w pobliżu automatu sprzedającego może wygenerować sporą sprzedaż.

Zakłady produkcyjne

Duże zakłady produkcyjne to zatrudniające dziesiątki (a niekiedy nawet setki) pracowników. Stały przepływ ludzi, stanowiących grono potencjalnych odbiorców sprawiają, iż jest to bardzo dobra lokalizacja dla maszyn vendingowych.

W tego typu miejscach, warto zapewnić możliwość szerokiego wyboru, różnego rodzaju przekąsek oraz ciepłych i zimnych napojów.

Biurowce oraz miejsca typu co-working

Biura to również bardzo dobra lokalizacja. W tym przypadku zalecamy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór oferty automatu, w odniesieniu do liczby pracowników.

Polecamy również artykuł: Automat do kawy w biurze – dlaczego warto?

Z uwagi na terminy przydatności do spożycia, w miejscach skupiających około 40-60 pracowników biurowych, ofertę automatu sprzedającego należy zbudować w oparciu przede wszystkim o napoje. W obiektach o większej liczbie pracowników (powyżej 70) warto umożliwić również zakup przekąsek.

Salony i warsztaty samochodowe

Jedną z najpopularniejszych lokalizacji gdzie warto wstawić automat sprzedażowy są właśnie warsztaty i salony samochodowe. Ciepły napój lub przekąska znacznie umilają czas klientom, oczekującym podczas naprawy auta.

W tego typu miejscach obok siebie mogą stać dwa lub nawet trzy automaty z różną ofertą (w zależności od wielkości obiektu).

Automaty sprzedające to również dobre rozwiązanie w przypadku innych obiektów o podobnym charakterze, tj. centra wulkanizacji, myjnie samochodowe czy stacje diagnostyczne.

Szkoły i uczelnie

Wiele szkół podstawowych korzysta już z możliwości jakie dają automaty ze zdrową żywnością. Automaty sprzedające dla szkół stanowią stały element oferty Vamat.

Warto zwrócić uwagę, iż w przypadku uczelni wyższych, gdzie bardzo często odbywają się również zajęcia w trybie zaocznym i weekendowym, automat sprzedający jest często jedyną możliwością na dokonanie zakupu (z uwagi na zamknięte sklepy).

Sklepy detaliczne

Być może dla wielu osób jest to dość zaskakująca lokalizacja, jednak w praktyce w przypadku różnego rodzaju sklepów, automat vendingowy stanowić może doskonałe uzupełnienie oferty.

W miejscach gdzie zakupy trwają nieco dłużej lub kiedy sklep stanowi również miejsce spotkań  możliwość zakupu zimnego napoju lub kawy stanowi niebywały atut. Przykładem takich miejsc mogą być sklepy ze specjalistycznym sprzętem sportowym czy sprzętem audio.